Αρχική » Ποδόσφαιρο

Ολυμπιακός: Γιατί τρελάθηκε με Μασούρα ο Φορτούνης

Δεν ήταν όμως όλες οι συνεργασίες Φορτούνη - Μασούρα επιτυχημένες.

Διονύσης Αντωνέλλος Featured Ποδόσφαιρο Podcast the postΑκούστε το άρθρο

Ολυμπιακός: Γιατί τρελάθηκε με τον Γιώργο Μασούρα ο Κώστας Φορτούνης στον αγώνα των ερυθρόλευκων με τον Παναιτωλικό.

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε να χάνει στο 12ο λεπτό από τον Παναιτωλικό στο γήπεδο Καραϊσκάκης, με τους ερυθρόλευκους να ισοφαρίζουν στο 18ο λεπτό με σουτ του Σαντιάγκο Έσε, το οποίο άλλαξε πορεία αφού κόντραρε στον αμυντικό του Παναιτωλικού Μάριο Οικονόμου (σ.σ. καταχωρήθηκε ως αυτογκόλ) ενώ πήραν προβάδισμα με απίστευτο γκολ του Κώστα Φορτούνη στο 40ο λεπτό.

Μάλιστα στο 70ο λεπτό ήρθε και το 3-1 μετά από συνεργασία Φορτούνη – Μασούρα, σέντρα του τελυταίο και γκολ του Αγιούμπ Ελ Κααμπί, που μόλις είχε μπει στο παιχνίδι.

Δεν ήταν όμως όλες οι συνεργασίες Φορτούνη – Μασούρα επιτυχημένες.

Χαρακτηριστική δε ήταν η ματιά του Κώστα Φορτούνη προς τον συμπαίκτη του μόλις ενώ τον έβγαλε με μαγική μπαλιά μόνο του όμως ο Γιώργος Μασούρας έκανε λάθος κοντρόλ και έβγαλε την μπάλα άουτ.

Μια… ματιά όλα τα λεφτά του αρχηγού του Ολυμπιακού, ο οποίος μετά την αλλαγή και των δύο του μεν Μασούρα στο 75ο λεπτό του δε Φορτούνη στο 85ο λεπτό φαίνεται πως το διασκέδασαν στον πάγκο.

Φορτούνης: Ο Ολυμπιακός πρέπει να του δώσει ό,τι θέλει…