Αρχική » Ποδόσφαιρο

Ο Κώστας Νικολακόπουλος μίλησε για διαιτητικά λάθη στα ματς Παναθηναϊκού και ΑΕΚ

Ο Κώστας Νικολακόπουλος μιλώντας στον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 αναφέρθηκε στις διαιτητικές αποφάσεις των παιχνιδιών της ΑΕΚ και του Παναθηναϊκού

Ιωσήφ Σηφάκης Featured Ποδόσφαιρο Γενικά Podcast the postΑκούστε το άρθρο

Όλα τα τελευταία νέα που έχει ο Ολυμπιακός, μετέφερε στον Bwin Sport FM ο Κώστας Νικολακόπουλος.

Ο γνωστός ρεπόρτερ των «ερυθρόλευκων» χαρακτήρισε πολύ κρίσιμο βαθμολογικά το παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάννινα (1/10), τονίζοντας πως είναι η πιο δύσκολη έδρα τα τελευταία χρόνια. Παράλληλα, σχολίασε και τις διαιτησίες των χθεσινών αγώνων της ΑΕΚ και του Παναθηναϊκού.

«Είδαμε ανακοίνωση του Αστέρα Τρίπολης για τη διαιτησία, είδα τον Κουτσιαύτη να λέει πως το γκολ του Ατρόμητου ήταν σοβαρό διαιτητικό λάθος χωρίς λογική.

Μου έκανε τεράστια εντύπωση ότι στο τελευταίο λεπτό στο ΑΕΚ – Ατρόμητος μετά την απόκρουση του Χατζισαφί πάνω στη γραμμή, υπάρχει φάουλ ένα μέτρο έξω από τη γραμμή και σφυρίζει τη λήξη στο 12:25.

Μόνο για το VAR το παιχνίδι σταμάτησε 3,5 λεπτά, πέρα από το ένα λεπτό για τις κάρτες στον πάγκο του Ατρομήτου. Ο ίδιος διαιτητής παίζει VAR στα Γιάννινα», ανέφερε.