Αρχική » Ποδόσφαιρο

Νικολογιάννης: Δεν γίνεται να αδικείται συνέχεια ο Παναθηναϊκός στα πλέι οφ

Ο Τάσος Νικολογιάννης εξέφρασε τα παράπονα για τις διαιτητικές αποφάσεις εις βάρος του Παναθηναϊκού.

Μάριος Σταμπουλής Featured Ποδόσφαιρο Podcast the postΑκούστε το άρθρο

Ο Παναθηναϊκός πήρε σπουδαίο διπλό εκτός έδρας κόντρα στον Άρη με 0-1 και παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Super League, εκεί όπου βρίσκεται και η ΑΕΚ.

Ο Τάσος Νικολογιάννης, μιλώντας στο ραδιοφωνικό bwinΣΠΟΡ FM 94,6, αναφέρθηκε στα σημεία έφεραν τη νίκη, ενώ εξέφρασε τα διαιτητικά παράπονα των «Πράσινων».

«Ήταν μία σημαντική νίκη μετά από γκέλα. Η εμφάνιση ήταν πολύ καλή στο δεύτερο ημίχρονο με την είσοδο των Σπόραρ και Μαντσίνι. Ίσως ο Γιοβάνοβιτς δεν το διάβασε σωστά το παιχνίδι με την αρχική ενδεκάδα», είπε αρχικά και συνέχισε λέγοντας πως: «Ήταν άλλη ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο. Φαινόταν όσο περνούσε η ώρα πως θα έρθει το γκολ, όπως και έγινε».

Νικολογιάνννης: Δεν γίνεται να αδικείται συνέχεια ο Παναθηναϊκός στα πλέι οφ

Εκτός από το αγωνιστικό κομμάτι, ο δημοσιογράφος εξέφρασε τα έντονα παράπονά του από την αντιμετώπιση των διαιτητών.

Έκανε λόγο για κατάφορη αδικία, μετά και το ματς κόντρα στην ΑΕΚ όπου θα έπρεπε να πάρουν άλλους δύο βαθμούς.

«Είναι η δεύτερη φορά στα playoffs που ο Παναθηναϊκός αδικείται κατάφορα. Στο πρώτο παιχνίδι με την ΑΕΚ ο Νταμπάνοβιτς στέρησε δύο βαθμούς, σήμερα κανείς δεν μπορεί να καταλάβει αυτό το εγκληματικό μαρκάρισμα του Οντουμπάτζο να μην είναι κόκκινη κάρτα. Δεν τον φώναξαν ούτε στο VAR.

Ο Καμαρά γλίτωσε δύο φορές τη δεύτερη κίτρινη, την πήρε τελικά στο 92′.
Σε κάθε περίπτωση ο Παναθηναϊκός κόντρα στον Μπόγκναρ και στον Νταμπάνοβιτς έκανε αυτό που έπρεπε», είπε χαρακτηριστικά.