Αρχική » Ποδόσφαιρο

Νικολακόπουλος: Η ΑΕΚ είχε παίκτη παραπάνω τον διαιτητή στο Καραϊσκάκη

Έντονα παράπονα από τη διαιτησία του ντέρμπι με την ΑΕΚ έχει ο Ολυμπιακός.

Μάριος Σταμπουλής Featured Ποδόσφαιρο Podcast the postΑκούστε το άρθρο

Ο Ολυμπιακός γνώρισε την ήττα με 1-3 από την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των playoffs της Super League και ο Κώστας Νικολακόπουλος εξέφρασε τα έντονα παράπονα των «ερυθρόλευκων» για τη διαιτησία.

Ο γνωστός ρεπόρτερ μιλώντας στο bwinΣΠΟΡ FM 94.6, τόνισε πως η ομάδα του Ζοσέ Ανιγκό ήταν η μόνη που πάλεψε στο δεύτερο ημίχρονο, όμως η «κιτρινόμαυροι» είχαν μαζί τους το διαιτητή.

«Ο αντίπαλος έπαιζε από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό με παίκτη παραπάνω. Είχε πλήρη προστασία από τον διαιτητή σε όλους τις φάσεις. Ήταν δύσκολο για τον Ολυμπιακό να καταφέρει κάτι υπό αυτές τις συνθήκες», είπε χαρακτηριστικά στην αιχμηρή τοποθέτησή του.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, σημείωσε πως οι «ερυθρόλευκοι» ήταν αρκετά κακοί στο πρώτο μέρος, χωρίς πλάνο και τακτική.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΣΤΟ FINAL FOUR!

Στο δεύτερο ημίχρονο το πάλεψαν, όμως οι αλλαγές έγιναν καθυστερημένα από τον Γάλλο τεχνικό. Ωστόσο, όπως είπε «όταν ο Πασχαλάκης σταματούσε την ΑΕΚ, ο διαιτητής την έσπρωχνε».