Αρχική » Ποδόσφαιρο

Νικολακόπουλος: Χωράφι το γήπεδο της Λαμίας – Ο διαιτητής έδινε κίτρινες εν οψει Παναθηναικού

Ο Κώστας Νικολακόπουλος χαρακτήρισε «ντροπή για τη Λαμία, για το δήμο Λαμιάς και για την ελληνική Super League» το συγκεκριμένο γήπεδο.

Διονύσης Αντωνέλλος Featured Ποδόσφαιρο Γενικά Podcast the postΑκούστε το άρθρο
Νικολακόπουλος: Χωράφι το γήπεδο της Λαμίας - Ο διαιτητής έδινε κίτρινες εν οψει Παναθηναικού

Νικολακόπουλος: Χωράφι το γήπεδο της Λαμίας είπε ο ρεπόρτερ το Ολυμπιακού ενώ υπογράμμισε πως ο διαιτητής έδινε κίτρινες όπου μπορούσε έξι μέρες πριν το παιχνίδι με τον Παναθηναικό.

Σημαντική νίκη του Ολυμπιακού στο «Δημοτικό Χωράφι της Λαμίας», σημείωσε ο Κώστας Νικολακόπουλος μετά την επικράτηση των ερυθρόλευκων με 0-3.

Ο ρεπόρτερ του Ολυμπιακού έκανε λόγο, μιλώντας στον bwinΣΠΟΡ FM 94.6, για τραγικό ξεκίνημα της ομάδας του Πειραιά τα πρώτα δέκα λεπτά του παιχνδιου ενώ μίλησε για τυχερό Ολυμπιακό που έβαλε γκολ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

«Δεν ξέρω πόσο καλύτερος θα μπορούσε να είναι σε αυτό το γήπεδο και τον αγωστικό χώρο», συμπλήρωσε.

Από τα βέλη του Κώστα Νικολακόπουλου δεν… γλύτωσε και ο διαιτητής της ποδοσφαιρικής αναμέτρησης, για τον οποίο είπε πως έξι μέρες πριν το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό «έβγαλε κίτρινες κάρτες σε όσους παίκτες του Ολυμπιακού μπορούσε και δεν μπορούσε να βγάλει».

Για το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό ο Κώστας Νικολακόπουλος υπογράμμισε πως πρέπει οι ερυθρόλευκοι να μπουν στο παιχνίδι «από το πρώτο λεπτό και όχι από το δέκατο».