Αρχική » Ποδόσφαιρο

Κετσετζόγλου: «Μόνο έτσι μπορώ να εξηγήσω πως πήρε πίσω το πέναλτι του Ρότα…»

Όλα όσα ανέφερε ο Κώστας Κετσετζόγλου στον Bwin SportFm για το ισόπαλο ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό και τη φάση του πέναλτι με το Ρότα

Ιωσήφ Σηφάκης Featured Ποδόσφαιρο Podcast the postΑκούστε το άρθρο

ΑΕΚ και Ολυμπιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 και ο Κώστας Κετσετζόγλου έκανε το σχόλιό του στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6.

Ο γνωστός ρεπόρτερ των «κιτρινόμαυρων» θεωρεί πως το συγκεκριμένο αποτέλεσμα δεν είναι χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ, η οποία μπήκε πολύ δυνατά στο ματς, καθώς στο πρώτο 25λεπτο ήταν καταιγιστική.

Παράλληλα, σε ό,τι αφορά την φάση με το πέναλτι του Κίνι στον Ρότα, το οποίο τελικά ο Ντίας πήρε πίσω μέσω VAR είπε: «Υπήρχε επαφή στη φάση του Ρότα, όμως ίσως ο διαιτητής πήρε πίσω το πέναλτι επειδή φαίνεται να έχει λυγίσει τα πόδια πριν την επαφή».

Από ‘κει και πέρα, όπως τόνισε: Στη διαχείριση που προσπάθησε να κάνει η ΑΕΚ, απέτυχε. Ο Ολυμπιακός κατέβασε μία γενναία ενδεκάδα, επιθετική με δύο αμυντικά χαφ και τέσσερις επιθετικούς.

Δεν του πήγαινε το παιχνίδι που έγινε στο πρώτο 25λεπτο. Η ΑΕΚ προσπαθώντας να κάνει διαχείριση έχασε τον έλεγχο του αγώνα και τον ρυθμό της. Ο Ολυμπιακός κατάφερε να δημιουργήσει μια-δυο καλές καταστάσεις και να φτάσει στο γκολ.

Το αποτέλεσμα ήταν δίκαιο. Η ΑΕΚ μέχρι το 25′ πάτησε τον Ολυμπιακό, όμως μετά ήταν αυτός καλύτερος. Μετά το 70’ με την είσοδο του Ζίνι, που ήταν εντυπωσιακός, πίεσε και δεν κινδύνεψε καθόλου, αλλά δεν κατάφερε να φτάσει στο γκολ».